Czym się sugerować kupując motocykl do miasta

Żółty skuter typu vespa

Honda, Kawasaki, Suzuki, a może Yamaha? Jakie motocykle do miasta są najczęściej polecane? Chcąc poruszać się w przestrzeni miejskiej na motocyklu, musimy wziąć nie tylko warunki, jakie panują na ulicach, czyli wysokie krawężniki, koleiny, czy szyny tramwajowe, które mogą stanowić wyzwanie dla motocyklowych kół, ale i specyfikę podróżowania po ulicach miast. Niestety motocykliści wciąż są pomijani w ruchu drogowym, kierowcy samochodów nierzadko wymuszają pierwszeństwo, tym samym narażając motocyklistę na kolizję. Motocykle do miasta powinny umożliwiać szybkie reakcje podczas konieczności wykonania nieplanowanych manewrów oraz być lekkie w prowadzeniu, zwinne i wytrzymałe.

skuterek Vespa
Jazda 50 km/h w miejskim zabudowaniu bywa nie lada wyzwaniem. Nie ma zatem sensu wyposażać się w szybki motocykl o dużej mocy, z której nie będziemy mogli skorzystać podczas jazdy po miejskich ulicach. Co ważne, im wyższa moc silnika, tym trudniej zapanować nad motocyklem i utrzymać jazdę na poziomie prędkości dopuszczalnej w mieście. Zatem jaki motocykl warto wciąż pod uwagę wybierając model, który ma nam zapewnić mobilność w mieście?
Modele typu naked, bez owiewek, charakteryzujące się lekkością i zwrotnością będą strzałem w dziesiątkę. To uniwersalny motocykl lub szosowo - turystyczny, który zapewnia wytrzymałość silnika i wygodę podczas jazdy, co szczególnie ważne, gdy np. obiektem naszych poszukiwań jest motocykl dla 16 latka. Siedzisko ulokowane na odpowiedniej wysokości sprawia, że kierowca nie musi przyjmować wyjątkowo nienaturalnej pozy, która w początkowej fazie użytkowania motocykla mogłaby się wiązać z ogromnym dyskomfortem.
Wpis zawdzięczamy:

Więcej informacji na temat motocykli

[the-post-grid id="207" title="motorki"]