Motocykl dla 16 latka - jaki wybrać?

Motocykl firmy Harley Davidson

Czy motocykl dla 16 latka to dobre rozwiązanie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak przepisy umożliwiają zdobycie prawa jazdy na kategorię A1, czyli uprawniającą do prowadzenia motocyklu, przez osoby, które ukończyły 16 rok życia i otrzymały oficjalną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Jakie parametry powinien mieć motocykl dla młodego, niewprawionego kierowcy?
Przede wszystkim motocykl dla 16 latka powinien być w pełni dostosowany do umiejętności, doświadczenia i warunków, w jakich młody kierowca najczęściej będzie użytkował sprzęt. Jeśli młodego motocyklistę interesują motocykle do miasta, które równocześnie mają sportowe zacięcie, najlepszą opcją będzie między innymi motocykl Aprilia RS 125 FP, Honda CBF 125 lub Junak 121 i 123. Wymienione modele mają stosunkowo niewielką pojemność - ok. 125 ccm, są lekkie, zwrotne, wytrzymałe, a więc idealne do warunków miejskich, a równocześnie o takim wyprofilowaniu i wysokości siedziska, które zapewniają przybranie swobodnej, wygodnej pozycji podczas jazdy. Atutem wymienionych modeli jest również rozmieszczenie i widoczność zegarów, które pozwalają na pełną kontrolę pojazdu w trakcie jazdy. Wydajny, oszczędny silnik, niebanalny design i smukły fason idealnie sprawdzi się w przestrzeni miejskiej podczas codziennego użytkowania.

Mężczyzna hinduskiego pochodzenia spogląda znad motocykla
Wybierając pierwszy motocykl dla 16 latka, warto podejść do sprawy rozważnie. Początkujący kierowca nie potrzebuje wysokiej jakości sprzętu o dużej mocy - przeciwnie, aby zdobyć doświadczenie i wypracować swobodę podczas jazdy najlepszym rozwiązaniem będzie lekki i zwrotny motocykl o stosunkowo niewielkiej mocy - warto bowiem pamiętać, że podróżując po mieście, motocykliści są zmuszeni do zachowania odpowiedniej prędkości - utrzymanie zaawansowanej maszyny o mocnym silniku na poziomie 50 km/h wymaga ogromnej wprawy i doświadczenia w manewrowaniu pojazdem.
Wpis zawdzięczamy:

Więcej informacji na temat motocykli

[the-post-grid id="207" title="motorki"]