Motocykle do miasta - czy to dobry pomysł?

zielony motocykl

Czy motocykle do miasta to dobre i, co najważniejsze, bezpieczne rozwiązanie? Jazda na motocyklu większości z nas kojarzy się z prędkością i poczuciem wolności. Nie oznacza to jednak, że motocykl w warunkach miastowych jest zagrożeniem. Wszystko zależy od kierowcy, jego umiejętności i preferencji jazdy oraz typu motocykla.

Motocykl firmy Honda
Jakie motocykle do miasta są najlepsze? Czym powinny się charakteryzować, aby zapewnić motocykliście swobodę i przyjemność podczas jazdy, a równocześnie były bezpieczne dla innych uczestników ruchu? Bezpieczne i w pełni wystarczające motocykle miejskie, podobnie jak motocykl dla 16 latka, czy początkującego kierowcy, który dotąd nie miał styczności z prowadzeniem żadnego pojazdu, to motocykle o niewielkiej pojemności, jak chociażby 125 ccm. To wystarczające parametry, które zapewnią możliwość swobodnej jazdy w miejscach, gdzie są znaczne ograniczenia ruchu. Osoby bardziej wprawione mogą pozwolić sobie na modele o wyższych parametrach. Warto jednak pamiętać, że im mocniejszy motocykl, tym trudniej utrzymać go na niskich obrotach - osiągnięcie prędkości maksymalnej 50 km/h w przypadku motocykla, który ma dużo większe możliwości i narowisty silnik, jest nie lada wyzwaniem.
Najchętniej polecane modele motocykli to maszyny w typie naked, klasyczne cafe racery, choppery i cruisery - pod warunkiem, że kierowca czuje się pewnie w pozycji, jaką wymienione pojazdy wymuszają na użytkowniku. Wyjeżdżając na przejażdżkę w miasto, warto pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu oraz mieć na uwadzę to, że, w przeciwieństwie do aut, motocykle nie są wyposażone w żadne zabezpieczenia dla kierowcy - brawurowa jazda po mieście jest zatem bez wątpienia złym i wyjątkowo nieodpowiedzialnym rozwiązaniem.
Wpis zawdzięczamy:

Więcej informacji na temat motocykli

[the-post-grid id="207" title="motorki"]