Motocykle do miejskiej dżungli - jakie parametry?

Motocykl firmy BMW

Czy jazda motocyklem po mieście, gdzie są znaczące ograniczenia co do prędkości i sporo innych uczestników ruchu, ma sens? Oczywiście! Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie motocykle do miasta. Jakie parametry powinien mieć idealny pojazd do miejskiej dżungli?

Motocykl firmy Harley Davidson
Motocykle do miasta powinny być lekkie, zwinne i zwrotne, aby manewrowanie nimi nie było dla kierowcy utrapieniem. Wybierając konkretny pojazd, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne umiejętności i doświadczenie w prowadzeniu dwukołowego pojazdu, ale i przeszkody, na jakie można napotkać w mieście. Wysokie krawężniki, na których nietrudno o wywrotkę, tory tramwajowe, czy koleiny mogą być nie tylko trudnością, ale i zagrożeniem, zwłaszcza dla początkującego kierowcy. Jakie parametry powinien mieć motocykl dedykowany do jazdy w mieście?
Motocykle do miasta, podobnie, jak te dedykowane początkującym, młodym kierowcom powinny być dynamiczne, a równocześnie nie muszą mieć wysokiej mocy. Duża moc i pojemność w warunkach miejskich będzie wręcz utrapieniem dla kierowcy, gdyż utrzymanie maksymalnej mocy 40-50 km/h na pojeździe o większych możliwościach stanowi nie lada wyzwanie i wymaga wprawy. Najlepszą opcją, zwłaszcza jeśli jesteś na początku przygody z motocyklami, będzie pojazd o mocy 125 ccm. Dodatkowym atutem jest fakt, że te pojazdy nie wymagają dodatkowego prawa jazdy (wystarczy kategoria B). Model o takiej pojemności świetnie sprawdzi się też jako motocykl dla 16 latka. Jeśli poszukujesz czegoś mocniejszego, motocykle do miasta o pojemności 250 i 300 ccm idealnie sprawdzą się w warunkach miejskich.
Wpis zawdzięczamy:

Więcej informacji na temat motocykli

[the-post-grid id="207" title="motorki"]