Na co zwrócić uwagę podczas wyboru motocyklu do miasta?

Niebieski skuter Vespa na tle zielonego żywopłotu

Motocykle do miasta - czy to dobry pomysł? To zależy, czy chcesz być mobilny, czy uwielbiasz szybką jazdę. Motocykle do miasta muszą charakteryzować się konkretnymi parametrami - w warunkach miejskich, gdzie panuje wzmożony ruch, wybór motocykla typowo sportowego o dużej mocy, nie jest dobrym pomysłem. Zatem na co zwrócić uwagę podczas wyboru pojazdu, którym będziemy się poruszać po ulicach, które często charakteryzują się wysokimi krawężnikami i koleinami?

Kobieta stoi przy swoim motocyklu
Przede wszystkim należy pamiętać, że jazda po dużym mieście wiąże się z koniecznością ciągłej obserwacji otoczenia. Jako motocyklista musisz nie tylko panować nad własnym pojazdem, ale też przewidywać potencjalne zachowania innych kierowców. O ile motocykl bierze górę nad samochodem pod względem mobilności i sprawności przedzierania się przez korki, o tyle w starciu dotyczącym ochrony kierowcy w trakcie kolizji, przegrywa z kretesem. Aby zadbać o własne bezpieczeństwo, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór motocykla w typie naked. Model tego typu jest zwinny, dynamiczny, lekki w prowadzeniu i manewrowaniu, a dodatkowo wytrzymały. Zaletą pojazdu charakteryzującego się brakiem owiewek jest też wygodne siedzisko i komfortowa pozycja, jaką kierowca przyjmuje podczas jazdy, która dodatkowo wpływa na dobrą widoczność podczas jazdy.
Czym powinny charakteryzować się motocykle do miasta? Przede wszystkim lekką, kompaktową konstrukcją i odpowiednią pojemnością - dla początkujących zalecane są motocykle o wartości 125, 300 lub 400 ccm. Bardziej doświadczeni kierowcy, którzy w sprzyjających, bezpiecznych warunkach lubią pozwolić sobie na szybszą jazdę, mogą śmiało decydować się na miejskie motocykle o pojemności 500-600 ccm.
Wpis zawdzięczamy:

Więcej informacji na temat motocykli

[the-post-grid id="207" title="motorki"]