Najlepszy motocykl dla początkującego

Motocykl w warsztacie

O prawo jazdy dla kategorii A1 uprawniającej do prowadzenia motocyklu można się starać już po osiągnięciu 16 roku życia. Pod warunkiem, że rodzice lub opiekunowie prawni wyrażą na to zgodę, a po stronie zdrowia młodego człowieka marzącego o zostaniu motocyklistą nie występują żadne problemy. Zdanie prawa jazdy i otrzymanie niezbędnych uprawnień to jednak jedynie połowa sukcesu. Drugą, równie istotną kwestią jest to, jaki motocykl dla 16 latka będzie najlepszy i najbezpieczniejszy.

Motocykl firmy Harley Davidson
Młody kierowca powinien zachować rozwagę, zwłaszcza jeśli kategoria A1 to jedyne uprawnienia na prowadzenie pojazdów, jakimi dysponuje. Co prawda prowadzenie motocykla znacząco różni się od prowadzenia samochodu, jednak obeznanie w specyfice ruchu drogowego i sprawne uczestnictwo w nim znacząco wpływa na pewność prowadzenia pojazdu. Motocykl dla 16 latka powinien zatem być lekki, zwrotny i wytrzymały, a równocześnie nie powinien mieć zbyt dużej mocy. Jeśli młodego kierowcę interesują motocykle do miasta, dobrym wyborem będa modele o mocy 125 ccm. Z czasem młody motocyklista może zmienić pojazd na ten o pojemności 200, czy 300 ccm. Poza podstawowymi parametrami ważny jest też fason pojazdu - najczęściej polecanymi motocyklami do przestrzeni miejskiej, idealnymi na początek są motocykle bez owiewek, w tzw. typie naked. Tego typu pojazd jest zwrotny, lekki i wygodny, co szczególnie ważne w początkowej fazie jazdy, kiedy świeżo upieczony kierowca jeszcze nie przywykł do pozycji, jaką musi przyjąć podczas jazdy.
Najlepszy motocykl dla początkującego to taki, który łączy ze sobą umiarkowaną moc, dynamikę, zwrotność, opływowy kształt i wytrzymałość. Jeśli zastanawiasz się, jaki motocykl dla 16 latka będzie odpowiedni, skonsultuj się z profesjonalnym doradcą w autoryzowanym salonie lub zaczerpnij wiedzy na specjalistycznych serwisach i forach motocyklowych.
Wpis zawdzięczamy:

Więcej informacji na temat motocykli

[the-post-grid id="207" title="motorki"]