zielony motocykl

Motocykle do miasta - czy to dobry pomysł?

Czy motocykle do miasta to dobre i, co najważniejsze, bezpieczne rozwiązanie? Jazda na motocyklu większości z nas kojarzy się z prędkością i poczuciem wolności. Nie oznacza to jednak, że motocykl w warunkach miastowych jest zagrożeniem. Wszystko zależy od kierowcy,park maszynowy Legnica jego umiejętności i preferencji jazdy oraz typu motocykla.

Motocykl firmy Honda
Jakie motocykle do miasta są najlepsze? Czym powinny się charakteryzować, aby zapewnić motocykliście swobodę i przyjemność podczas jazdy, a równocześnie były bezpieczne dla innych uczestników ruchu? Bezpieczne i w pełni wystarczające motocykle miejskie, podobnie jak motocykl dla 16 latka, czy początkującego kierowcy, który dotąd nie miał styczności z prowadzeniem żadnego pojazdu, to motocykle o niewielkiej pojemności, jak chociażby 125 ccm. To wystarczające parametry, które zapewnią możliwość swobodnej jazdy w miejscach, gdzie są znaczne ograniczenia ruchu. Osoby bardziej wprawione mogą pozwolić sobie na modele o wyższych parametrach. Warto jednak pamiętać, że im mocniejszy motocykl, tym trudniej utrzymać go na niskich obrotach - osiągnięcie prędkości maksymalnej 50 km/h w przypadku motocykla, który ma dużo większe możliwości i narowisty silnik, jest nie lada wyzwaniem.
Najchętniej polecane modele motocykli to maszyny w typie naked, klasyczne cafe racery, choppery i cruisery - pod warunkiem, że kierowca czuje się pewnie w pozycji, jaką wymienione pojazdy wymuszają na użytkowniku. Wyjeżdżając na przejażdżkę w miasto, warto pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu oraz mieć na uwadzę to, że, w przeciwieństwie do aut, motocykle nie są wyposażone w żadne zabezpieczenia dla kierowcy - brawurowa jazda po mieście jest zatem bez wątpienia złym i wyjątkowo nieodpowiedzialnym rozwiązaniem.
Wpis zawdzięczamy: http://www.drczelej.pl/info.html

Więcej informacji na temat motocykli

Kobieta stoi przy swoim motocyklu

Czy motocykl dla 16 latka to dobry pomysł?

Jaki wiek jest odpowiedni do tego, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia motocyklu? Teoretycznie, aby ...
Przeczytaj
Żółty skuter typu vespa

Czym się sugerować kupując motocykl do miasta

Honda, Kawasaki, Suzuki, a może Yamaha? Jakie motocykle do miasta są najczęściej polecane? Chcąc ...
Przeczytaj
skuterek Vespa

Idealny motocykl do jazdy po mieście

Jazda motocyklem po mieście to spore ułatwienie, zwłaszcza jeśli musimy przemieszczać się w godzinach ...
Przeczytaj
Motocross

Motocykl dla 16 latka - jaki wybrać?

Czy motocykl dla 16 latka to dobre rozwiązanie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej ...
Przeczytaj
zielony motocykl

Motocykle do miasta - czy to dobry pomysł?

Czy motocykle do miasta to dobre i, co najważniejsze, bezpieczne rozwiązanie? Jazda na motocyklu ...
Przeczytaj
Srebrny motocykl

Motocykle miejskie

Motocykle zazwyczaj kojarzą się z prędkością i pasją do szybkiej jazdy. Czy zatem motocykle ...
Przeczytaj